"Enter"a basıp içeriğe geçin

Keşfedilmeyi Bekleyen İletişim Türü: TELEPATİ

Telepati

Uzun bir süredir görmediğiniz bir arkadaşınızın birden aklınıza gelmesi ve onunla kısa bir süre sonra yolda karşılaşmanız, telefon çaldığında kimin aradığını önceden hissetmeniz, karşınızdaki bir kişinin aklından geçenleri bir anda fark etmeniz, ilk defa karşılaştığınız bir kimsenin genel karakteristik durumuyla ilgili tahminlerde bulunabilmeniz, çevrenizdeki insanların sizin hakkınızda kısmen de olsa neler düşündüklerini algılayabilmeniz vs. İşte bunlar, günlük yaşantınızda kullandığınız telepati yeteneğinizin bir sonucu olarak karşınıza çıkmaktadır. Fakat birçoğumuz yukarıda saydıklarımıza benzer tecrübelerle karşılaştığımızda bütün bunların “tesadüf” olduğunu düşünerek yolumuza devam ederiz. Oysaki bütün bunlar tesadüften ziyade “Telepatinin” bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Telepati ya da uzaduyum, bireyler arasında bilinen beş duyu yardımı olmaksızın gerçekleştiği ileri sürülen bilgi aktarımıdır. Bir başka deyişle, telepati parapsikolojide incelenen paranormal bir yetenek olup, bireyler arasında duyular-dışı algılama yoluyla düşünce, fikir, duyum veya imajların aktarılmasını sağladığı ileri sürülen tesir irtibatıdır. Telepatik iletişimin gerçekleşebilmesi hiçbir maddesel yapıya bağlı değildir. Faraday kafeslerinde yapılmış deneyler, yavruları öldürüldüğü zaman beyin dalgalarındaki değişim gözlemlenen anne tavşan ve telepatik hipnozlar örnek gösterilebilir. Telapati’yi kendi içinde Bilinçli Telepati ve Bilinçsiz Telepati olarak ikiye ayırabiliriz.

Bilinçli (Yapay) Telepati:

Bir başkasını telepati yoluyla etkilemek ya da başkasına bir mesaj göndermek amacıyla yapılan iletişimdir. Bu telepati türünde düşünceler kişi tarafından oluşturulup ilgili kişiye düşünce yoluyla iletilir. Bu tür mesajlar bilinç de dahil olunca kişiye özel bir yapıya bürünür ve başkaları tarafından duyulamaz. Eğer telepatik mesajlar kontrolsüz bir biçimde oluşturulup gönderilirse, gönderilmesi gereken kişiye ulaşmayabilir ve bu telepatik sinyaller dalgalar halinde yayılarak uzman telepatik alıcılar tarafından algılanabilir.

Bilinçsiz (Doğal) Telepati:

İnsanların yapısında varoluşsal olarak bulunan mekanizmalarda gerektiği zaman diğer insanlarla iletişime geçebilme yeteneği vardır. Bilinçsiz telepati de bu mekanizma sayesinde kişinin farkındalığı dışında gerçekleşir. Bu telepati türü daha çok anne ve çocukları ve birbirine güçlü aile bağı ya da sevgi bağı ile ruhsal yönden bağlı olan insanlar arasında görülür. Örnek verecek olursak:

 • Kaza geçiren biri yaralandığında annesi veya eşi gibi yakın birisinin içinin sıkılması,
 • Zor durumda kalan bir çocuğu annesinin rüyasında görebilmesi,
 • Bazı kayıp vakalarında medyumların kayıpları bulmak için transa girmesi,
 • İkiz kardeşlerin birisinin hissettiği hüznü veya mutluluğu diğerinin de hissedebilmesi ve benzeri birçok örnek verilebilir.

Telepatinin Rüyalara Etkisi

İnsanlar rüyalarına telepati yöntemiyle etki edebilir ve rüyasını istediği yönde yönlendirebilir buna ayrıca Lucid Dream de denir. Ölmüş yakınlarımızın da rüyalarımıza bu şekilde dahil olabildiği söylenmektedir. Bir deneyde Dr. M. Ulman ve Dr. Stanley Ripner laboratuvarda deneğin başına elektro bağlıyor ve denek uyutuluyor. Denek uyumaya başlayınca bir telepat uyuyan kişiye bazı resimleri telepati yoluyla gösteriyor ve deneğin o resimleri rüyasında görmesini sağlıyor. Netice olarak telepati yoluyla uyuyan kişiye istenen şeyler gösterilebildiğine göre neden ruhlar da rüyamıza girip rüyalarımıza müdahale edemesin?

Basit Bir Telepati Deneyi:

Sakin, sessiz bir odada seçmiş olduğunuz bir arkadaşınızla birlikte karşılıklı gelecek şekilde oturun. Çalışma öncesinde ılık bir banyo yapmanız faydalı olacaktır. Eğer buna o anda imkan bulamadıysanız hiç değilse ellerinizi yüzünüzü mutlaka yıkayınız.

Arkadaşınız hoşlandığı bir meyveyi zihninden seçsin. Sadece onu düşünsün ve seçmiş olduğu meyveye konsantre olsun. Arkadaşınız meyvenin ismini zihninde bir kaç kez tekrar-lamalı ve aynı zamanda o meyveyi zihninde canlandırmalıdır.
Örneğin, “erik” kelimesini zihninde bir kaç kez tekrarladıktan sonra, eriğin yuvarlaklığını, açık yeşil rengini ve görüntüsünü gözünde canlandırarak size zihinsel olarak bu imajları göndermelidir. Aynı zamanda onun ekşiliğini de hissetmelidir…

Arkadaşınızın düşünce yoluyla gönderdiklerini alacak şekilde zihninizi temizleyin. Zihninizi mümkün olduğu kadar sakin ve boş tutmaya özen gösterin. Genellikle zihninizde ilk beliren sezgileriniz size doğru cevabı verecektir. Bu telepatinin çok önemli bir prensibidir. Zihninizde beliren cevaplar üzerinde mantık yürütmeyin. Sadece sakin, kendinize güvenli bir zihin hali içinde, içinize doğacak cevabı bekleyin.

Arkadaşınız 1 dakika boyunca seçmiş olduğu meyveyi düşünürken, sizde bu süre içinde algıladığınız meyveyi bir kenara not edin.
Sonra arkadaşınız başka bir meyve seçsin ve siz tekrar bunu algılamaya çalışın. Toplam beş adet meyveyi telepatik olarak algılamaya çalıştıktan sonra cevaplarınızı kontrol edin. Sonuçlar pek iyi değilse, hem alanın hem de gönderenin aynı derece kusurlu olduğunu unutmayın. Bunun sebebi çok az uygulama yapmış olmanız olabilir. Bu alıştırmayı zaman buldukça tekrarlayın.
İlk denemelerinizde mümkün olduğu kadar basit imajlar üzerinde çalışmalarınızı sürdürün.

Örneğin:

Bitkiler, çiçekler, renkler ve sayılar ilk uygulamalarınız için en ideal çalışma imajlarınız olabilir. İleriki çalışmalarınızda birbirinize çeşitli objeler, kelimeler hatta cümleleri bile zihnen kolaylıkla yollayabilirsiniz. Ancak unutmayın. Telepati yeteneğinizin gelebilmesi; yapacağınız düzenli çalışmalara ve uygun çalışma arkadaşlarınıza bağlıdır. İlk denemelerde başarılı olamazsanız, hemen pes etmeyin. Çalışmalarınız başarıyı da beraberinde getirecektir. Pratiklere devam edin…

Kaynak:

http://www.premierexhibitions.com/exhibitions/4/4/bodies-exhibition/blog/twin-telepathy-fact-or-fiction

Bunu Paylaş !

2 Yorum

 1. Alex
  Alex 22 Mart 2020

  Long time supporter, and thought I’d drop a comment.

  Your wordpress site is very sleek – hope you don’t mind me
  asking what theme you’re using? (and don’t mind if I steal it?
  :P)

  I just launched my site –also built in wordpress like yours– but
  the theme slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for “royal cbd” on Google (would
  appreciate any feedback) – it’s still in the works.

  Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the coronavirus scare!

  ~Alex

  • mertkucukhaci
   mertkucukhaci 22 Mart 2020

   Thank you for your good wishes and comments.
   you can mail to learn more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göster
Gizle